Minihamburgery

add Minihamburger je obyčejný karbanátek, který jistý plzeňák ve světě za velkou louží povýšil na nadkarbanátek. Jedí ho po celém světě, občerstvení typu fast food s hamburgery najdete naprosto všude. 
Z droždí, cukru, trochy vody a lžíce mouky připravíme kvásek a necháme vyběhnout. Do kvásku zamícháme zbytek mouky, vejce, nakrájenou cibuli, olivový olej a sůl. Z hotového těsta vytvarujeme malé houstičky, vkládáme na plech vymazaný olejem. Pečeme v troubě 12 minut při 180 °C, necháme zchladnout. Mleté maso smícháme se sekanou petrželkou, česnekem, solí a pepřem, důkladně prohněteme, vytvoříme malé placičky a na oleji opečeme z obou stran, na papírovém ubrousku nechám okapat. Na rozkrojené houstičky vkládáme karbanátek, salát, plátek mozzarelly a kečup, přiklopíme druhou půlkou houstičky. Minihamburgery jsou samozřejmě vhodné i pro přípravu na grilu.  
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Číst 10910 krát
Zveřejněno v Recepty

Související položky (podle značky)

 • Osso buco
  Osso buco je tradiční italský pokrm, oblíbená specialita především z okolí Milána. „Osso“ je italsky kost, „buco“ znamená díra, tedy kost s dírou. Základem jídla je totiž plátek masa z telecího kolena uříznutý napříč i s kostí z dolní části nohy (kližky).
 • Polévka ze sekyrky
  Hutná a vydatná polévka patří do každodenního táborového jídelníčku. 
 • Zapékaná papaya s masovou směsí
  Zapékaná papaya s masovou směsí. Papaya dodává pokrmu jemnou chuť, na Jamajce sbírají v pralese jako my smrkové šišky. Nemáte-li ji po ruce, můžete ji nahradit malou dýní, nebo hruškou.
 • Námořnické maso s květákem
  Voňavý špek, zelenina a exotické koření tvoří přísady námořnické krmě.

96 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.