Steak s jahodovou omáčkou

add Hovězí steak s jahodovou omáčkou a opečenou čekankou, který nocení jen dámy.
 Hovězí roštěnec nakrájíme na porce po 200 g a marinujeme je ve sweet and chilli omáčce, ideálně přes noc. Maso pečeme na pánvi do růžova z obou stran, po upečení osolíme a poklademe plátky másla. Polovinu dávky jahod rozmixujeme s vínem, ochutíme kardamomem a krátce společně provaříme, aby se uvolnila chuť koření. Do hotové omáčky vložíme těsně před podáváním druhou část nakrájených jahod. Čekanku nakrájíme podélně na ¼ a na přepuštěném másle ji krátce rohřejeme s javorovým sirupem, zasypeme sekanými vlašskými ořechy. Steak podáváme s jahodovou omáčkou a čekankou, na talíři vše jemně zakápneme olivovým olejem.
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Číst 3726 krát
Zveřejněno v Recepty

Související položky (podle značky)

 • Osso buco
  Osso buco je tradiční italský pokrm, oblíbená specialita především z okolí Milána. „Osso“ je italsky kost, „buco“ znamená díra, tedy kost s dírou. Základem jídla je totiž plátek masa z telecího kolena uříznutý napříč i s kostí z dolní části nohy (kližky).
 • Polévka ze sekyrky
  Hutná a vydatná polévka patří do každodenního táborového jídelníčku. 
 • Zapékaná papaya s masovou směsí
  Zapékaná papaya s masovou směsí. Papaya dodává pokrmu jemnou chuť, na Jamajce sbírají v pralese jako my smrkové šišky. Nemáte-li ji po ruce, můžete ji nahradit malou dýní, nebo hruškou.
 • Námořnické maso s květákem
  Voňavý špek, zelenina a exotické koření tvoří přísady námořnické krmě.

8 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.