Mexická pánev

add Mexická kuchyně je známa různorodými chutěmi, barevností jídel a množstvím koření a přísad, z nichž mnohé jsou domácího původu.
V Mexiku se vyvíjela spojením tisíciletých domorodých kulinářských tradic a evropských prvků od 16. století. Typickými surovinami mexické kuchyně jsou fazole, kukuřice a chilli papričky. Ve větší pánvi (např. wok) si osmažíme cibuli dozlatova, přidáme maso a prudce orestujeme, až zhnědne, vařečkou odděláváme maso od sebe. Zasypeme kořením chilli con carne , přidáme všechny konzervy i s nálevem, tři rozmačkané stroužky česneku a za občasného míchaní dusíme 45 minut. Asi deset minut před koncem dušení přidáme hořkou čokoládu a pro milovníky ostřejších jídel i nakrájenou feferonku. Podáváme s čerstvým chlebem. pozn: V listopadu 2010 byla tradiční mexická kuchyně zařazena na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO.  
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Číst 6344 krát
Zveřejněno v Recepty
Označeno v

Související položky (podle značky)

 • Osso buco
  Osso buco je tradiční italský pokrm, oblíbená specialita především z okolí Milána. „Osso“ je italsky kost, „buco“ znamená díra, tedy kost s dírou. Základem jídla je totiž plátek masa z telecího kolena uříznutý napříč i s kostí z dolní části nohy (kližky).
 • Polévka ze sekyrky
  Hutná a vydatná polévka patří do každodenního táborového jídelníčku. 
 • Zapékaná papaya s masovou směsí
  Zapékaná papaya s masovou směsí. Papaya dodává pokrmu jemnou chuť, na Jamajce sbírají v pralese jako my smrkové šišky. Nemáte-li ji po ruce, můžete ji nahradit malou dýní, nebo hruškou.
 • Námořnické maso s květákem
  Voňavý špek, zelenina a exotické koření tvoří přísady námořnické krmě.

17 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.