Banner úvodní strana

Velikonoce se blíží...

20.03.2023
Miluju hovězí

...nezapomeňte na hovězí a sledujte nabídky farem!

Velikonoce se neodmyslitelně pojí s konzumací kvalitních potravin. Hovězí maso patří mezi velmi oblíbené druhy, zejména díky své výrazné a specifické chuti. I když řada lidí preferuje před ostatními druhy masa právě hovězí, na jeho spotřebě se to zatím nijak valně neprojevuje a stále se drží pod hranicí 10 kg/osobu, což je bezesporu velká škoda! Přitom řada našich chovatelů má již technologii zpracování a zrání natolik zmáknutou, že je kulinární zážitek v podstatě  zajištěn, pokud použijete správnou partii ke vhodné úpravě. Naši chovatelé se na Velikonoce pilně připravují v nabídce mají více masa než obvykle. A jak na to? Jak si to kvalitní maso opatřit a jak ho správně "udělat"? Vše potřebné zjistíte na tomto webu, pár doporučení naleznete níže...

- Pravidelně aktualizujeme "BLESKOVKY" - krátké úderné zprávy s aktuální nabídkou jednotlivých farem

- Toho "svého" nejbližšího/nejlepšího chovatele a zpracovatele hovězího masa najdete jednoduše v sekci "Koupím hovězí maso"

Důležité kulinární rady a vhodnost jednotlivých partií/svalů ke konkrétní kulinární úpravě (vč. vhodných receptů) najdete v podrobné mapě "Dělení hovězího masa"

Cenné rady Františka Kšány ml.: Jak na bourání masa (přední čtvrťzadní čtvrť), jak na kulinární úpravu, jak na tatarák, lojové škvarky či carpaccio? Udělejte si čas a podívejte se i na naše další "videa", která vás obohatí znalostmi o hovězím mase natolik, že už si na vás nikdo nepřijde! 

"DVD bourání hovězího masa a jeho prodej ze dvora" a jiné propagační předměty naleznete na webu ČSCHMS.  

Další zajímavá videa z dílny Českého svazu chovatelů masného skotu (o mase, o chovu masného skotu, z výstav a dalších akcí) na vás čekají na našem youtube kanálu ČSCHMS.

Krásné Velikonoce a hovězímu zdar! 

Gastronox 1
Související novinky
02.05.2023

Hovězí manuál aneb jak si ověřit původ masa

Přečíst...
14.02.2023

ČSCHMS: Je vám smutno? Dejte si steak nebo radši dva!

Přečíst...
06.01.2023

Videa o zpracování hovězího masa nejen pro chovatele

Přečíst...
Miluju hovězí

ČSCHMS

Český svaz chovatelů masného skotu, z. s.
Těšnov 17, 110 00 Praha

Kontakt

Tel.: +420 724 229 094
E-mail: vydrova@cschms.cz

Ověření původu hovězího 

dle ušního čísla zvířete
www.hovezimaso.cz