KLUCI v AKCI: Jak na steak a tataráček z kvalitního hovězího

13.10.2021
Miluju hovězí

Oblíbený kulinářský pořad České televize „Kluci v akci“ zavítal pod taktovkou Ondry Slaniny - jehož pozvání přijal kuchař Petr Láznička - na Farmu Havlíkův dvůr, která se nachází nedaleko Sobotky. V pořadu se postupně seznámíte s chodem farmy a jejím majitelem panem Josefem Havlíkem, který je členem ČSCHMS již od roku 2015. Na svém hospodářství chová primárně pelemeno aberdeen angus, dále italskou chianinu a okrajově také plemeno dexter. Chov má dotažený až do koncovky v podobě prodeje vysoce kvalitního hovězího masa a výrobků z něj. Zhruba v polovině pořadu zazní slova pana Ládi, místního řezníka, který seznámí diváky s procesem zrání masa tak, aby kulinární úspěch byl  podchycen a zajištěn.

Koncept „Kluků v akci“ se tentokrát zaměřil na kulinářské cestování po regionech Česka za kvalitními potravinami. Soutěž „Regionální potravina“, každoročně vyhlašuje Ministerstvo zemědělství a mohou se do ní přihlásit všichni malí výrobci a producenti se svými výrobky v různých kategoriích a ti co vyhrají, se mohou těšit např. na takové natáčení, jaké proběhlo na farmě Havlíkův dvůr, která si při vyhlášení vítězů soutěže odnesla nejvyšší ocenění Královéhradeckého kraje za hovězí párky.

Těšit se můžete na dva recepty. Prvním z nich je Grilovaný steak z prémiového hovězího angus doplněný sladkokyselým salátem z krup, římského hrachu, červené čočky a pečené cukety. Následuje další dobrota, Tataráček z hovězího angus se zauzenou paprikou, hrubozrnnou hořčicí, opečeným žitným chlébem, bramborovými chipsy, majonézou z pečených paprik a škvarečky z hovězího loje.

Panu Havlíkovi k úspěchu velice gratulujeme a děkujeme že dělá čest a slávu českému hovězímu masu!

 

Výrobky a maso z produkce farmy Havlíkův dvůr najdete na webu www.havlikuv-dvur.cz

Související novinky
21.03.2024

Leták A5 dělení hovězího masa pro zákazníky

Přečíst...
27.02.2024

EKOFARMA ÚLOVICE: Dextři a hovězí jazyk s křenovou omáčkou

Přečíst...
02.01.2024

Videa o zpracování hovězího masa nejen pro chovatele

Přečíst...
Miluju hovězí

ČSCHMS

Český svaz chovatelů masného skotu, z. s.
Těšnov 17, 110 00 Praha

Kontakt

Tel.: +420 724 229 094
E-mail: vydrova@cschms.cz

Ověření původu hovězího 

dle ušního čísla zvířete
www.hovezimaso.cz