MITROVSKY: Českou biopotravinou roku 2020 je sušené hovězí maso

02.09.2020
Miluju hovězí

Celkovým vítězem dvacátého ročníku soutěže Česká biopotravina je sušené hovězí maso z Mitrovského dvora z plemene aberdeen angus, jehož chovu se mitrovští na svém hospodářství na Vysočině věnují. Letos hodnotila odborná devatenáctičlenná porota 150 přihlášených výrobků a produktů rozdělených do pěti různých kategorií. Sušené angusské maso z Mitrova zároveň vyhrálo i ve své kategorii biopotravina živočišného původu. Soutěž určenou tuzemským producentům biopotravin pořádá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců.

Robert Zelený z firmy Mitrovský dvůr a.s. komentoval úspěch těmito slovy: "Naše hovězí maso pochází ze zvířat plemene aberdeen angus, celoročně volně pasených na čistých pastvinách Vysočiny. Od porážky zabere výroba této pochutiny 10 týdnů. Z masa je sušením postupně odstraněna téměř veškerá voda, jeho hmotnost klesne na méně než polovinu a stane se tak silným koncentrátem bílkovin a zdravých tuků - to vše v souladu a s naším respektem k přírodním zákonitostem od trsu trávy až po hotový výrobek".

Farma Mitrovský dvůr se svým hovězím v soutěži bodovala i v minulých letech. Její zástupce Robert Zelený uvedl, že právě sušené maso letos přihlásili spíše namátkou a úspěch pro ně byl překvapením. Řekl, že produkt ladili dlouho a při přípravě mimo jiné odmítli použít rychlosůl.

Gratulujeme chovateli k tomuto úspěchu a přejeme mnoho spojených zákazníků.

Článek na pro-bio.cz: Nesnažíme se přírodu ovládnout, ale napodobovat ji, říká Karel Kalný z Mitrovského dvora.

Související novinky
02.01.2024

Videa o zpracování hovězího masa nejen pro chovatele

Přečíst...
21.11.2023

Advent, Vánoce, Nový rok...

Přečíst...
24.10.2023

Japonské hovězí v reportáži na IDNES!

Přečíst...
Miluju hovězí

ČSCHMS

Český svaz chovatelů masného skotu, z. s.
Těšnov 17, 110 00 Praha

Kontakt

Tel.: +420 724 229 094
E-mail: vydrova@cschms.cz

Ověření původu hovězího 

dle ušního čísla zvířete
www.hovezimaso.cz